• LOGIN
    • Brak produktów w koszyku.

Psychologia Internetu

DZIEŃ TYGODNIA: Wtorek

GODZ.: 16:15 - 18:15

MIEJSCE: Center of Thinking 

Olivia Business Centre, budynek Olivia Four, al. Grunwaldzka 472B, 80-309 Gdańsk

ODBIORCA:

  • młodzież kl. I-III Gimnazjum (13-16 lat)
  • młodzież kl. I-III Liceum (16-19 lat)

CYKL:

  • 12 spotkań

PLAN WARSZTATÓW:

1. Krytyczne myślenie i świadome przetwarzanie informacji.
2. Obrona przed manipulacją. Internet jako świat półprawd, fake’ów i prawd alternatywnych.
3. Analiza Youtube’a – trendy, przegląd twórców, analiza największych kanałów na polskim rynku Youtube’ie.
4. Analiza Facebooka, Twitter, Twitcha i Instagrama – trendy, przegląd twórców, analiza najlepszych i najgorszych aspektów social mediów.
5. Zawód bloger/vloger/influencer. Kariera zawodowa w Internecie.
6. Psychologia reklamy – umiejętne operowanie obrazem, dźwiękiem i skojarzeniami.
7. Plusy i minusy Internetu. Dobrodziejstwa i mroki świata online – profilaktyka, rodzaje niebezpieczeństw.
8. Ja hejtuje, Ty hejtujesz, on/ona/ono hejtuje – zjawisko „hejtowania” online od kuchni.
9. Komunikacja online – ja w Internecie, social media, relacje w świecie wirtualnym.
10. Przyciąganie odbiorców. Jak tworzyć skuteczne reklamy i przekonujące wpisy na blogu/fanpage’u.
11. Stworzenie własnego fanpage’a/bloga/konta na Instagramie/kanału na Youtube’ie.
12. Podsumowanie i usystematyzowanie poznanych treści. Praktyczne zadanie podsumowujące kurs.

KORZYŚCI:
1. Nabycie umiejętności świadomego, efektywnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.
2. Poznanie wszystkich aspektów wpływu Internetu na nas jako jednostkę, jak i na całe społeczeństwo.
3. Gigantyczna ilość praktycznych, sprawdzonych i najbardziej aktualnych wskazówek, badań i analiz. Dodatkowo możliwość zapoznania się z prelekcjami, animacjami, filmikami i materiałami najbardziej znanych specjalistów od Internetu (m.in. Jasona Hunta i Michała vel „Finansowego Ninjy” Szafrańskiego).
4. Praktyczna analiza możliwości realizowania się i zarabiania w świcie wirtualnym. Stworzenie zaimprowizowanych ścieżek kariery blogera/vlogera/influencera. Analiza przyszłości zawodowej powiązanej z Youtube’em z perspektywy doradcy edukacyjno-zawodowego.
5. Zapoznanie się z zagrożeniami związanymi z manipulacjami w świecie wirtualnym. Poznanie technik radzenia sobie z manipulacjami i zjawiskiem „hejtingu”.

Dodatkowo - Skonstruowanie indywidualnych planów rozwojowych w zakresie umiejętności miękkich dla każdego uczestnika

OPIS ZAJĘĆ:

Psychologia Internetu to nowy, niezwykle aktualny i potrzebny warsztat, skierowany do młodzieży. Poruszone tematy będą wiązały się zarówno z nabyciem kompetencji  pozwalających na efektywne i bezpieczne korzystanie z sieci (krytyczne myślenie, świadome przetwarzanie informacji, obrona przed manipulacją,  zjawisko „hejtu”, zagrożenia świata wirtualnego), jak i podsumują i pokażą od naukowo-ciekawostkowej  strony świat polskiego Internetu – m.in. Youtube’a, Facebooka, Instagramu.

Zajęcia będą prowadzone w bardzo interaktywnej formie, elementy wykładu będą się przeplatały  z ćwiczeniami praktycznymi, filmami, aplikacyjnymi przykładami, zadaniami, pracą własną i dyskusjami na forum. Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość założenia własnego fanpage’a/bloga/konta na instagramie/kanału na youtube’ie (do wyboru), zgodnie ze wszystkimi zasadami i wskazówkami najlepszych  praktyków polskiej blogosfery. Dodatkowo otrzymają pilotaż i pomoc w pierwszych dwóch tygodniach jego funkcjonowania. Wszystko obudowane umiejętnościami świadomego przetwarzania informacji i krytycznego podejścia do pojawiających się w Internecie trendów i informacji.

Dlaczego warto? Ze względu na doświadczenie prowadzącego w tej konkretnej formie warsztatowej  (przeszło 100 godzin w ostatnich kilku miesiącach) oraz ponad 90% pozytywnych informacji zwrotnych od uczestników warsztatów. Dodatkowo forma zajęć podlega bieżącej ewaluacji ankietowej a sam program warsztatów jest zależny od decyzji i potrzeb grupy.

PROWADZĄCY:

Adam Mańkowski – psycholog, tutor, mentor, doradca zawodowo-edukacyjny. Od kilku lat związany  z edukacją, mentoringiem i tutoringiem. Studiował psychologię oraz prawo na Uniwersytecie Gdańskim.  Zrealizował studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego, coachingu kariery i doradztwa  edukacyjnego. Uczestnik licznych szkoleń, kursów i warsztatów m.in. z zakresu autoprezentacji,  social mediów, zarządzania czasem, radzenia sobie ze stresem, motywacji i coachingu.

KOSZT: 50 zł / 1 spotkanie


Formularz zapisu na warsztaty  8 + 6 =
X