• LOGIN
    • Brak produktów w koszyku.

Sprawna i skuteczna komunikacja. Obrona przed manipulacją.

DZIEŃ TYGODNIA: Czwartek

GODZ.: 16:15 - 18:15

MIEJSCE: Center of Thinking 

Olivia Business Centre, budynek Olivia Four, al. Grunwaldzka 472B, 80-309 Gdańsk

ODBIORCA:

  • młodzież kl. I-III Gimnazjum (13-16 lat)
  • młodzież kl. I-III Liceum (16-19 lat)

CYKL:

  • 12 spotkań

PLAN WARSZTATÓW:

1. Pokolenie Milenialsów – jak obecnie buduje i utrzymuje się relacje.
2. Usprawnienie przekazu 4xK (kontakt, kod, kontekst, komunikat). Przyjmowanie i tworzenie świadomej informacji zwrotnej.
3. Ja hejtuje, Ty hejtujesz, on/ona/ono hejtuje – zjawisko „hejtowania” od kuchni.
4. Manipulacja – rodzaje, techniki, metody obrony.
5. Komunikacja w większym gronie – umiejętność pracy w zespole, praca projektowa, zarządzanie grupą.
6. Bariery komunikacyjne i przyczyny braku współpracy. Przezwyciężanie stereotypów.
7. Komunikacja pisemna, telefoniczna i osobista – różnice i najważniejsze zasady.
8. Co mówić i jak mówić. Stosowanie parafrazy, empatyzowanie, aktywne słuchanie.
9. Jak zarządzać emocjami siebie i innych.
10. Komunikacja przez Internet - ja w internecie. Relacje w świecie wirtualnym.
11. Sztuka argumentacji i wywierania wpływu na innych. Podstawy erystyki i perswazji.
12. Podsumowanie i usystematyzowanie poznanych treści. Praktyczne zadanie podsumowujące kurs.


KORZYŚCI:

1. Nabycie aplikacyjnych umiejętności związanych z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji, zarówno w obszarze szkolnym i/lub zawodowym, ale także osobistym i rozrywkowym.
2. Podniesienie poziomu świadomości komunikacji siebie i innych.
3. Poznanie technik i narzędzi psychologicznych związanych m.in. z radzeniem sobie ze stresem, planowaniem wystąpień publicznych, pracą nad stereotypami, samoregulacją.
4. Rozwinięcie umiejętności miękkich – m.in. pracy w grupie, wystąpień publicznych, liderowania, przygotowywania prezentacji, technik sprzedaży oraz przekonywania innych.
5. Nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu komunikacji pisanej – m.in. tworzenie maili, prezentacji, opisów i dłuższych wypowiedzi pisemnych
6. Zapoznanie się z zagrożeniami związanymi z manipulacjami w świecie realnym i wirtualnym. Poznanie technik radzenia sobie z manipulacjami i zjawiskiem „hejtingu”.

Dodatkowo - Skonstruowanie indywidualnych planów rozwojowych w zakresie umiejętności miękkich dla każdego uczestnika

OPIS ZAJĘĆ:

Warsztaty z zakresu komunikacji w nowej, przystępnej i bardzo atrakcyjnej formie. Poznasz przydatne  techniki komunikacji i budowania obrazu samego siebie, które pomogą Ci zwiększyć Twoją skuteczność  w sytuacjach szkolnych, zawodowych, rodzinnych i towarzyskich. Poruszone zagadnienia dotyczą obszarów komunikacji, które w możliwie jak największym stopniu dotyczą młodzieży – kwestii odnalezienia się  w grupie rówieśniczej, budowania i utrzymywania relacji, walki ze stereotypami, obroną przed manipulacją  i „hejtowaniem”. Zajęcia będą prowadzone w bardzo interaktywnej formie, elementy wykładu będą się  przeplatały z ćwiczeniami praktycznymi, zadaniami, grami i dyskusjami na forum. Cennym elementem  będzie praca własna uczestników między po-szczególnymi zajęciami.

Dlaczego warto? Ze względu na doświadczenie prowadzącego w tej konkretnej formie warsztatowej  (przeszło 100 godzin w ostatnich kilku miesiącach) oraz ponad 90% pozytywnych informacji zwrotnych od uczestników warsztatów. Dodatkowo forma zajęć podlega bieżącej ewaluacji ankietowej a sam program warsztatów jest zależny od decyzji i potrzeb grupy. 

PROWADZĄCY:

Adam Mańkowski – psycholog, tutor, mentor, doradca zawodowo-edukacyjny. Od kilku lat związany  z edukacją, mentoringiem i tutoringiem. Studiował psychologię oraz prawo na Uniwersytecie Gdańskim.  Zrealizował studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego, coachingu kariery i doradztwa  edukacyjnego. Uczestnik licznych szkoleń, kursów i warsztatów m.in. z zakresu autoprezentacji,  social mediów, zarządzania czasem, radzenia sobie ze stresem, motywacji i coachingu. 

KOSZT: 50 zł / 1 spotkanie


Formularz zapisu na warsztaty  6 + 8 =
X