FANTASY TO WIĘCEJ NIŻ ZABAWA – ROLE-PLAYING, ŚWIATOTWORZENIE I NARRACJA FANTASY.

PLAN WARSZTATÓW:

1. Żyłem setkami żywotów w niekończących się światach – na czym polega fenomen fantasy i jak można odnieść go do naszej codzienności.
2. Powiązanie fantasy z mitologiami, historia fantasy jako gatunku literackiego.
3. Światotworzenie – jak wymyślić logiczny świat fantasy.
4. Podstawy warsztatu pisarza – jak zacząć pisanie własnych opowiadań.
5. Role playing – skąd wzięły się gry RPG, LARPy i podobne formy zabawy, jak a była ich historia, zapoznanie z najważniejszymi systemami.
6. Warsztat mistrza gry i gracza – psychologia, zajęcia teatralne i zabawa w jednym.
7. LARP i cosplay – kiedy fantasy wkracza w rzeczywistość.

KORZYŚCI:

1. Rozwój zainteresowań związanych z szeroko rozumianym fantasy,
2. Pogłębienie wiedzy na temat literatury, poznanie technik stosowanych przez autorów fantasy,
3. Rozwinięcie warsztatu pisarskiego,
4. Poszerzanie kompetencji społecznych oraz rozwijanie wyobraźni za pośrednictwem niezwykle kreatywnej i twórczej formy spędzania czasu, jaką są gry RPG.

OPIS ZAJĘĆ:

Wielu osobom fantasy kojarzy się jedynie z bajkami dla dzieci. Jest to bardzo błędne podejście, ponieważ literatura fantasy jest często niezwykle trafnym i głębokim odbiciem naszej rzeczywistości. Bardzo często pokazuje dużo prawdy o człowieku i jego kondycji, przekazując ją w metaforyczny i zawoalowany sposób.
Jednym z produktów kultury powiązanych z tą literaturą są Role Playing Games (RPG), czyli forma zabawy polegająca na odgrywaniu wymyślonych przez siebie postaci w świecie wyobraźni. Ten niezwykle kreatywny sposób spędzania czasu wymaga jedynie paru kartek papieru i ton wyobraźni, a poza dobrą zabawą poszerza horyzonty myślowe i uczy umiejętności wczuwania się w innych, rozumienia motywów działania i postępowania oraz szukania logiki w pozornie nielogicznym świecie.
Celem warsztatów jest z jednej strony pomoc w rozwijaniu zainteresowania fantasy, a z drugiej umożliwienie powiązania z tym zainteresowaniem konkretnych umiejętności, które można zastosować nie tylko w tym hobby, ale także w innych dziedzinach życia.

PROWADZĄCY:

Łukasz Wdowczyk - Miłość do fantasy pojawiła się bardzo wcześnie w moim życiu. Na drodze naukowej poświęciłem pewien czas badaniu motywów mitologicznych i religijnych w europejskiej literaturze fantasy, a hobbystycznie od wielu lat sam piszę opowiadania mieszące się w tym nurcie literatury. Także od bardzo dawna zajmuję się grami RPG, zarówno w roli prowadzącego, jak i gracza, i jestem przekonany o wielu korzyściach dla ogólnego rozwoju, jakie płyną z tego sposobu spędzania czasu.

START: od 17 września

DLA KOGO: Młodzież w wieku 13-19 lat

DZIEŃ TYGODNIA: Środa

GODZINA: 16:15 - 17:45

CYKL: 15 spotkań, raz w tygodniu

MIEJSCE: Center of Thinking 

Olivia Business Centre, budynek Olivia Gate, al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

KOSZT: 40 zł /os. za 1,5-godzinny warsztat

Formularz zapisu na warsztaty
Wysyłając ten formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu nawiązania kontaktu przez Center of Thinking.

Center of Thinking © 2015 - 2020
X