Grafika projektowa

START: od 17 września

MIEJSCE: Center of Thinking 

Olivia Business Centre, budynek Olivia Gate, al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

ODBIORCA: młodzież 12-16 lat

 

Na zajęcia serdecznie zapraszam wszystkich, ale jeśli chcesz rozwijać swoje zdolności graficzne i rysunkowe, oraz chciałbyś projektować własne gadżety tym bardziej trafiłeś w dobre miejsce 🙂

PLAN WARSZTATÓW:

Projektowanie graficzne logo, gadżetów, pocztówek, opakowań itp.

Na zajęciach uczymy się i doświadczamy własną pracą drogę od potrzeby i pomysłu, przez koncepcję po gotowy projekt i produkt. Zaczynamy od własnego, lub narzuconego projektu do zrealizowania. Następnie szkicujemy pomysły i skojarzenia na dużych arkuszach papieru i analizujemy wybrane. Pracujemy nad spójnością i kompozycją poszczególnych elementów. Po wybraniu najlepszej koncepcji przenosimy go do programu graficznego i dopracowujemy jej kształt, kolory oraz formę. Gdy projekt jest skończony uczymy się przygotowania go do druku i zamieniamy w finalny produkt.

Projektowanie jest procesem, podczas którego każdy etap jest niezwykle ważny i wymaga pracy oraz czasu. Na zajęciach uczymy się dbałości o detale, uwagi, oraz zamieniania potrzeb i wynikających z nich pomysłów w gotowy produkt.

Projektujemy logotypy, gadżety (takie jak kubki, naklejki, breloczki, etui na telefon itp.), kalendarze i pocztówki.

KORZYŚCI;

• Na warsztatach dowiesz się w jaki sposób przebiega proces projektowy, oraz sam weźmiesz w nim czynny udział

• Poznasz zasady projektowania i kompozycji, oraz nauczysz się “tricków”, które podnoszą wartość projektu w krótkim czasie

• Znajdziesz i rozwiniesz swój własny styl projektowy, dzięki któremu twoje projekty nabiorą indywidualnego charakteru

• Nauczysz się w bardzo krótkim czasie przenosić pomysł na projekt

OPIS ZAJĘĆ:

Zaczynamy od omówienia potrzeb i burzy mózgów. Następnie przystępujemy do szkicowania i kształtowania różnych koncepcji. Jeśli projekt zaczęliśmy na poprzednich zajęciach zaczynamy od przypomnienia realizowanych obecnie projektów i założeń, po czym przystępujemy do projektowania.

Zajęcia mają charakter warsztatowy, co znaczy, że przez większość zajęć dzielimy się swoimi projektami, pomysłami i spostrzeżeniami. Prowadzący pomaga skierować właściwe pomysły na drogę do kompletnego projektu i realizacji.

UWAGA:

To nie są typowe zajęcia z rysunku, lecz z konwertowania planów i pomysłów na kompletne projekty i realizacje. Umiejętności plastyczne nie są tak potrzebne jak umiejętność kojarzenia faktów, myślenia wizualnego i kreatywnego myślenia 🙂

PROWADZĄCY:

Adam Wojtas - Jestem grafikiem, rysownikiem komiksów i projektantem. Ukończyłem grafikę komputerową na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Jako grafik jestem "tłumaczem" języka mówionego i tekstu na atrakcyjny wizualnie język graficzny, z dużą dozą humoru i nutą abstrakcji. Uważam, że obraz jest niezwykle istotnym elementem nauki oraz przekazywania wiedzy.

KOSZT: 40zł / 1 zajęcia


Formularz zapisu na warsztaty
Wysyłając ten formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu nawiązania kontaktu przez Center of Thinking.

Center of Thinking © 2015 - 2020
X