J. Juul: NASTOLATKI – kiedy kończy się wychowanie?

Warsztaty zaczniemy od października! Więcej informacji wkrótce!
Śledź nas na stronie: https://www.facebook.com/CenterofThinking/

 

Bądź sparingpartnerem dla swojego dziecka!

Przychodzi taki moment w życiu rodziców, kiedy zastanawiają się gdzie się podział ich synek czy córeczka. Taki moment, gdy rodzic staje w kontaktach ze swym dzieckiem pod ścianą bezradności, gdy w rozmowach jest napięcie, niechęć, więcej burknięć niż słów, brak współpracy i wdzięczności, a najczęstszym zwrotem jest: ”TY NIC NIE ROZUMIESZ”.

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka (10+ :)), pracujesz z nastolatkami albo szykujesz się do bycia rodzicem nastolatka to zapraszamy Cię na speminarium inspirujące, podczas którego poszukasz odpowiedzi na pytania:

• Kiedy kończy się wychowanie naszego dziecka i co w zamian?
• Co jest istotą relacji z nastolatkiem?
• Ile i jaką odpowiedzialność mogą udźwignąć?
• Jak rozmawiać z nastolatkiem?
• Jaka jest najważniejsza rzecz jakiej potrzebują nasze dzieci?
• Czy można odbudować nadszarpnięte zaufanie?
• Co robić z napięciem w rodzinie?

 

Celem tego seminarium inspirującego jest zobaczyć co możemy zrobić, by nie tylko wytrzymać z nastolatkiem, ale by uczynić z tego okresu – czas wartościowy dla całej rodziny. Poznamy naszego nastolatka i jego świat i zobaczymy czego i my dorośli w tej relacji potrzebujemy by, jak mówi Juul, być sparingpartnerem, który staje w nowej relacji z dzieckiem, relacji - od wychowania do więzi.

Zajęcia te zgodnie z formułą seminariów inspirujących Jespera Juula wprowadzają treści związane z relacją dorosłego z nastolatkiem. Odbywają się one w formie mini wykładu oraz dialogu uczestników z prowadzącą i wymianą spostrzeżeń między uczestnikami.

 

GRUPA: 16 osób

MIEJSCE: Budynek Olivia Gate, Al. Grunwaldzka 472, Gdańsk

GODZINA: 17.30 – 20.30

KOSZT: 45zł/osoba, 75zł/para

ZAPISY: Wysyłając formularz po prawej stronie, lub osobiście na e-mail: klaudia.golebiewska@thinkingzone.pl, Tel. 606422407

 

PROWADZĄCA: Kornelia Stawicka – Zielenkiewicz, Certyfikowany Trener Familylab Assossiation i Familylab Polska, stworzonych przez Jespera Juula by wspierać rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi.  Nauczyciel, metodyk a przede wszystkim rodzic - mama trójki dzieci, każde na innym szczeblu edukacji. Trener wspierający nauczycieli i rodziców w ich rozwoju i codziennej relacji z dzieckiem. Z edukacją związana od wielu lat.


Formularz zapisu na warsztaty


 
  6 + 8 =
Center of Thinking © 2015 - 2020
X