PODSTAWY JAPOŃSKIEGO

PLAN WARSZTATÓW:

Celem warsztatów jest wprowadzenie uczniów w świat języka japońskiego, docelowo nakierowane na przygotowanie do podstawowego poziomu egzaminu językowego NNS (JLPT – Japanese Language Proficiency Test). Zajęcia miałyby charakter stricte językowy i byłyby skoncentrowane wokół doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, choć naturalnie pojawiałyby się w nich także elementy związane z poznawaniem Japonii, jej kultury i historii.

KORZYŚCI:

1. Poszerzenie wiedzy na temat Japonii i jej kultury.
2. Nabycie umiejętności mówienia i rozumienia języka japońskiego oraz pisma japońskiego.
3. Rozwój kreatywności.
4. Poszerzenie możliwości komunikacyjnych.

OPIS ZAJĘĆ:

Japonia jest miejscem fascynującym pod wieloma względami – jej kultura i historia są źródłem niekończących się inspiracji. Wiele osób zaczyna interesować się tym krajem, czy to pod wpływem coraz bardziej popularnych mang i filmów anime, czy też na skutek zderzenia z jej cywilizacją.
Warsztaty mają na celu pomóc w otwarciu podstawowej bramy do świata innej kultury, jaką jest język. Język japoński jest tworem równie fascynującym i intrygującym jak kraj, w którym się rozwinął. Poznanie podstaw języka japońskiego z jednej strony może wpisać się w szersze zainteresowania kulturą i zwyczajami Japonii, a z drugiej jest także konkretną praktyczną umiejętnością – każde poszerzenie możliwości komunikacji z innymi ludźmi jest cenne w naszym świecie, tak bardzo otwartym na podróże i spotkania z ludźmi z innych krajów i kontynentów.

PROWADZĄCY:

Łukasz Wdowczyk - Od czasów własnej szkoły średniej jestem pasjonatem kultury japońskiej i języka japońskiego. Uważam, że znajomość świata, który jest zupełnie inny od naszej codzienności pozwala na otwarcie oczu i szersze spojrzenie na naszą własną rzeczywistość i nasze własne życie. Ponadto jestem przekonany, że rozwijanie niecodziennych pasji jest tym, od czego zależy bogactwo naszego serca.

START: od 17 września

DLA KOGO: Młodzież w wieku 13-19 lat

DZIEŃ TYGODNIA: Wtorek

GODZINA: 16:15 - 17:45

CYKL: 15 spotkań, raz w tygodniu

MIEJSCE: Center of Thinking 

Olivia Business Centre, budynek Olivia Gate, al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

KOSZT: 40 zł /os. za 1,5-godzinny warsztat


Formularz zapisu na warsztaty
Wysyłając ten formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu nawiązania kontaktu przez Center of Thinking.

Center of Thinking © 2015 - 2020
X