Psychologia Internetu. Blogo- i vlogosfera

PLAN WARSZTATÓW:

Krytyczne myślenie i świadome przetwarzanie informacji.
Obrona przed manipulacją. Internet jako świat półprawd, fake’ów i prawd alternatywnych.
Analiza Youtube’a – trendy, przegląd twórców, analiza największych kanałów na polskim rynku
Youtube’ie.
Analiza Facebooka, Twistera, Twitcha i Instagrama – trendy, przegląd twórców, analiza najlepszych
i najgorszych aspektów social mediów.
Zawód bloger/vloger/influencer. Kariera zawodowa w Internecie.
Psychologia reklamy – umiejętne operowanie obrazem, dźwiękiem i skojarzeniami.
Plusy i minusy Internetu. Dobrodziejstwa i mroki świata online – profilaktyka, rodzaje niebezpieczeństw.
Ja hejtuje, Ty hejtujesz, on/ona/ono hejtuje – zjawisko „hejtowania” online od kuchni.
Komunikacja online – ja w Internecie, social media, relacje w świecie wirtualnym.
Przyciąganie odbiorców. Jak tworzyć skuteczne reklamy i przekonujące wpisy na blogu/fanpage’u.
Stworzenie własnego fanpage’a/bloga/konta na Instagramie/kanału na Youtube’ie.
Podsumowanie i usystematyzowanie poznanych treści. Praktyczne zadanie podsumowujące kurs.

KORZYŚCI:

1. Nabycie umiejętności świadomego, efektywnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.
2. Poznanie wszystkich aspektów wpływu Internetu na nas jako jednostkę, jak i na całe społeczeństwo.
3. Gigantyczna ilość praktycznych, sprawdzonych i najbardziej aktualnych wskazówek, badań i analiz. Dodatkowo możliwość zapoznania się z prelekcjami, animacjami, filmikami i materiałami najbardziej znanych specjalistów od Internetu (m.in. Jasona Hunta i Michała vel „Finansowego Ninjy” Szafrańskiego).
4. Praktyczna analiza możliwości realizowania się i zarabiania w świcie wirtualnym. Stworzenie zaimprowizowanych ścieżek kariery blogera/vlogera/influencera. Analiza przyszłości zawodowej powiązanej z Youtube’em z perspektywy doradcy edukacyjno-zawodowego.
5. Zapoznanie się z zagrożeniami związanymi z manipulacjami w świecie wirtualnym. Poznanie technikradzenia sobie z manipulacjami i zjawiskiem „hejtingu”.

Dodatkowo - Skonstruowanie indywidualnych planów rozwojowych w zakresie umiejętności miękkich dla każdego uczestnika

OPIS ZAJĘĆ:

Psychologia Internetu to nowy, niezwykle aktualny i potrzebny warsztat, skierowany do młodzieży. Poruszone tematy będą wiązały się zarówno z nabyciem kompetencji pozwalających na efektywne i bezpieczne korzystanie z sieci (krytyczne myślenie, świadome przetwarzanie informacji, obrona przed manipulacją, zjawisko „hejtu”, zagrożenia świata wirtualnego), jak i podsumują i pokażą od naukowo-ciekawostkowej strony świat polskiego Internetu – m.in. Youtube’a, Facebooka, Instagramu.

Zajęcia będą prowadzone w bardzo interaktywnej formie, elementy wykładu będą się przeplatały
z ćwiczeniami praktycznymi, filmami, aplikacyjnymi przykładami, zadaniami, pracą własną i dyskusjami na forum. Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość założenia własnego fanpage’a/bloga/konta na instagramie/kanału na youtube’ie (do wyboru), zgodnie ze wszystkimi zasadami i wskazówkami najlepszych praktyków polskiej blogosfery. Dodatkowo otrzymają pilotaż i pomoc w pierwszych dwóch tygodniach jego funkcjonowania. Wszystko obudowane umiejętnościami świadomego przetwarzania informacji i krytycznego podejścia do pojawiających się w Internecie trendów i informacji.

Dlaczego warto? Ze względu na doświadczenie prowadzącego w tej konkretnej formie warsztatowej (przeszło 100 godzin w ostatnich kilku miesiącach) oraz ponad 90% pozytywnych informacji zwrotnych od uczestników warsztatów. Dodatkowo forma zajęć podlega bieżącej ewaluacji ankietowej a sam program warsztatów jest zależny od decyzji i potrzeb grupy.

PROWADZĄCY:

Adam Mańkowski – jest psychologiem, tutorem, mentorem, szkoleniowcem i doradcą zawodowo-edukacyjnym. Od kilku lat związany z edukacją, mentoringiem i tutoringiem. Trener przedsiębiorczości, opiekun kampanii crowdfundingowych (ostatnie dwie młodzieżowe kampanie crowdfundingowe zebrały razem blisko 30 000zł!) i koordynator zespołu tutorskiego Thinking Zone. Prowadzący setek szkoleń, kursów i warsztatów na terenie całej Polski między innymi z zakresu autoprezentacji, tutoringu, pracy z młodzieżą, komunikacji, social mediów, radzenia sobie ze stresem, motywacji i psychologii internetu. Psycholog-praktyk w pracy z dziećmi i młodzieżą – przeszło 2500 godzin indywidualnych spotkań psychologicznych, tutorskich i wspomagających oraz setki godzin warsztatowych i szkoleniowych.

START: od 17 września

DLA KOGO: Młodzież w wieku 13-19 lat

DZIEŃ TYGODNIA: Piątek

GODZINA: 16:15 - 17:45

CYKL: 12 spotkań, raz w tygodniu, (czas trwania – ok. cztery miesiące) 

MIEJSCE: Center of Thinking 

Olivia Business Centre, budynek Olivia Gate, al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

KOSZT: 40 zł / 1 spotkanie


Formularz zapisu na warsztaty
Wysyłając ten formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu nawiązania kontaktu przez Center of Thinking.

Center of Thinking © 2015 - 2020
X