Symulacje biznesowe Revas. Stwórz swoją pierwszą firmę!

PLAN WARSZTATÓW:

Plan warsztatów wiążę się z samą ideą symulacji biznesowych – nasza firma jest prowadzona przez 12 miesięcy (12 etapów podejmowania decyzji na 12 osobnych warsztatach).

www.revas.pl

1. Początek własnej działalności gospodarczej – nazwa i obrandowanie firmy (tworzenie logo), misja firmy, stworzenie segmentów klientów. Wprowadzenie do symulacji biznesowych i praktycznej, rynkowo skutecznej przedsiębiorczości.
2-3. Pierwsze decyzje związane z Waszą firmą – m.in. zatrudnienie pracowników (umowa zlecenie czy umowa o pracę, jakie umiejętności pracownika są ważne?), wymogi lokalowe i kupowanie sprzętu, planowanie naszych usług przy analizie systemu popyt-podaż.
4-5. Nasze firmy ulegają co raz większej profesjonalizacji – w którą stronę będziesz rozwijać swój biznes? Pod jakich klientów budujesz biznes?
6. Marketing, reklama, zmiany w ilości i jakości usług. Ułatwienia dla Twoich pracowników i dla klientów. Zmiany, zmiany, zmiany.
7. Rywalizacja między poszczególnymi firmami napiera tempa. Nasycenie rynku powoduje, że czas „podbierać” klientów pozostałym graczom na rynku. W jaki sposób będziesz w stanie to zrobić?
8-12. Stworzone firmy mają już wszystkie możliwe opcje promocyjne, infrastrukturalne, techniczne
12. Podsumowanie i usystematyzowanie poznanych treści. Praktyczne zadanie podsumowujące kurs.

W ramach każdego spotkania analizujemy wspólnie wyniki decyzji z poprzedniego etapu rozwoju firmy. Każda (!) decyzja, która została podjęta wpływa na osiągane przez nas wyniki – m.in. finansowe, zadowolenie pracowników, zadowolenie klientów i progres firmy. Na koniec każdego warsztatu każda z osób dostaje informację zwrotną na którym miejscu jest jego firma na rynku (w zestawieniu z pozostałymi uczestnikami kursu). Zdrowa, ciekawa i wciągająca rywalizacja oparta na kreatywności, pracy grupowej, umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych i planowania. Całość orbitująca wokół kompetencji zwanej przedsiębiorczością.


KORZYŚCI:

Rozwinięcie umiejętności miękkich – m.in. pracy w grupie, wystąpień publicznych, liderowania, przygotowywania prezentacji, technik sprzedaży oraz przekonywania innych.
Poznanie zasad kierujących rynkiem – m.in. znajomość czym jest popyt i podaż, na czym polega ukierunkowanie firmy pod kątem jakości świadczonych usług i grupy potencjalnych odbiorców, jak wygląda rywalizacja o klientów z innymi firmami.
Pozyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności związanych z przedsiębiorczością. Wszystko w trakcie komputerowych symulacji biznesowych. Ucz się w trakcie zabawy, baw się w trakcie nauki!
Przejście drogi początkującego przedsiębiorcy przez wszystkie etapy rozwoju firmy. Zmierz się z bardzo realistycznymi wyzwaniami w każdym momencie prowadzenia własnej działalności. Agresywna ekspansja czy harmonijny rozwój? Duże nakłady na marketing czy na wyposażenie i dobra technologiczne? Stawianie na jakość czy ilość? Wszystkie decyzje należą do Ciebie.

OPIS ZAJĘĆ:

Symulacje biznesowe firmy REVAS to unikatowe na rynku edukacyjnym rozwiązanie pozwalające na wcielenie się w rolę raczkującego przedsiębiorcy. Są to niezwykle ciekawe, inspirujące i angażujące uczestnika gry decyzyjne umożliwiające uczestnikom poznawanie tajników prowadzenia własnego biznesu. Są to niesamowicie wciągające, aplikacyjne i praktyczne zajęcia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, gier decyzyjnych czy po prostu szeroko pojętej przedsiębiorczości. Bardzo dobry, mądry krok w kierunku prowadzenia własnej firmy!

Symulacje biznesowe firmy REVAS pomagają zrozumieć, że prowadzenie własnego biznesu to nieustanne działanie: nie ma nieważnych decyzji lub posunięć, nie można zostawić czegoś na później, wszystko ma znaczenie. Dzięki możliwości rywalizacji pomiędzy uczestnikami, symulacja jest jeszcze bardziej ciekawa i wciągająca. Nauka przy wykorzystaniu tej gry to strzał w 10.

Dlaczego warto? Ze względu na doświadczenie prowadzącego w tej konkretnej formie warsztatowej (przeszło 100 godzin w ostatnich kilku miesiącach) oraz ponad 90% pozytywnych informacji zwrotnych od uczestników warsztatów. Dodatkowo forma zajęć podlega bieżącej ewaluacji ankietowej a sam program warsztatów jest zależny od decyzji i potrzeb grupy.

PROWADZĄCY:

Adam Mańkowski – jest psychologiem, tutorem, mentorem, szkoleniowcem i doradcą zawodowo-edukacyjnym. Od kilku lat związany z edukacją, mentoringiem i tutoringiem. Trener przedsiębiorczości, opie-kun kampanii crowdfundingowych (ostatnie dwie młodzieżowe kampanie crowdfundingowe zebrały razem blisko 30 000zł!) i koordynator zespołu tutorskiego Thinking Zone. Prowadzący setek szkoleń, kursów i warsztatów na terenie całej Polski między innymi z zakresu autoprezentacji, tutoringu, pracy z młodzieżą, komunikacji, social mediów, radzenia sobie ze stresem, motywacji i psychologii internetu. Psycholog-praktyk w pracy z dziećmi i młodzieżą – przeszło 2500 godzin indywidualnych spotkań psychologicznych, tutorskich i wspomagających oraz setki godzin warsztatowych i szkoleniowych.

START - 17 września

DLA KOGO: Młodzież w wieku 13-19 lat

DZIEŃ TYGODNIA: Poniedziałek

GODZINA: 16:15 - 17:45

CYKL: 12 spotkań, raz w tygodniu, (czas trwania – ok. cztery miesiące) 

MIEJSCE: Center of Thinking 

Olivia Business Centre, budynek Olivia Gate,

al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

KOSZT: 50zł/os. za 1,5-godzinny warsztat + 20 zł - koszt jednorazowy za klucz dostępu do aplikacji

 

Laptopy są zapewnione przez organizatora.


Formularz zapisu na warsztaty
Wysyłając ten formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych w celu nawiązania kontaktu przez Center of Thinking.

Center of Thinking © 2015 - 2020
X