Weekend z Dusanką Kosanović 8-9.03.2019

Po co to robimy?

Celem serii spotkań poświęconych filozofii Jespra Juula jest ukazanie Państwu pojęcia RELACJI z różnych punktów widzenia, z różnych perspektyw: uczeń-nauczyciel oraz rodzic-dziecko. Pokażemy jak ważne w tej relacji są więzi i odpowiedzialność, jaką dziecko bierze na siebie.

Różna forma spotkań – wykład, konsultacje, dialog w grupach – ma za zadanie wprowadzić Państwa w dane zagadnienia, rozpatrując je z różnych stron.

Pozwoli nam to uczynić ten ważny temat bardziej przystępnym i zrozumiałym.

Agenda

Piątek - 8.03.2019

Godz. 10:00 - 12:30
Doradztwo rodzicielskie z Dusanką Kosanovic
Godz. 14:00 - 16:00
Jak zastosować filozofię J. Juula w szkole?
Godz. 17:30 - 20:00
Jesper Juul w domu – wykład dla rodziców

Sobota - 9.03.2019

Godz. 9:00 - 14:40
Seminaria inspirujące J.Juula - 6 seminariów do wyboru
Godz. 13:30 - 16:00
Doradztwo rodzicielskie z Dusanką Kosanovic

Jesper Juul

(ur. 1948) – duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie.

Jesper Juul studiował historię, religioznawstwo i historię idei. Jesper Juul jest jednym z głównych liderów przełomu we współczesnej pedagogice. Zawdzięczamy mu odejście od wychowania autorytarnego opartego na posłuszeństwie, karach i przemocy psychicznej lub fizycznej oraz od filozofii wychowawczego permisywizmu.

Stworzył nowy paradygmat wychowawczy (od posłuszeństwa do odpowiedzialności) bazujący na zaufaniu do naturalnych kompetencji dziecka. Założył w Danii Skandynawski Instytut Kemplera kształcący pedagogów i nauczycieli

Jesper Juul podkreśla, że żadna metoda wychowawcza nie zastąpi autentycznej relacji dorosłego z dzieckiem.

W 2007 roku założył międzynarodową organizację Familylab International oferującą seminaria, wykłady oraz kursy dla profesjonalistów chcących bliżej zapoznać się z jego ideami. Już od ponad czterdziestu lat pomaga rodzinom na całym świecie jako terapeuta i pedagog.

Piątek 8.03.2019

Doradztwo rodzicielskie z Dusanką Kosanovic

8.03.2019, godz. 10:00 - 12:30

120 zł/os.
195 zł/para rodziców

Doradztwo rodzicielskie z Dusanką Kosanovic

Jeśli próbowaliście już wiele rzeczy, ale nadal wychowanie sprawia Wam wiele trudności, to zapraszamy na spotkanie w małej grupie (max 8 os), podczas którego Dusanka odpowie bezpośrednio na Wasze wątpliwości, wyzwania.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z pedagogiem, terapeutą Duszanką Kosanović! Chcemy stworzyć dla Państwa – rodziców wyjątkową przestrzeń do dzielenia się wyzwaniami, trudnościami, jakich doświadczamy na drodze naszej relacji z dzieckiem. Konsultacje rodzicielskie będą miały formę doradztwa dla małej grupy rodziców (3-4 pary) z naszym specjalistą – Duszanką Kosanowić. Taka forma pozwoli w pełni skupić się na Państwa osobistych doświadczeniach i uzyskać rzetelną opinię od naszego eksperta. Podczas danego spotkania Dusanka odpowie na większość, a może wszystkie Państwa troski i wątpliwości.

Jakie zagadnienia z pewnością zostaną poruszone?

  • Jak dzieci reagują na problemy w relacji między rodzicami?
  • Jak samopoczucie rodzica wpływa na zachowanie dziecka?
  • Gdzie są obszary związane z wychowaniem, których najczęściej nie dostrzegamy jako rodzice?

Podczas tego spotkania zapoznamy Państwa z podstawami budowania relacji w rodzinie i rozpoczniemy otwartą dyskusję na tematy interesujących Państwa aspektów życia rodzinnego, skupiając się na wychowywaniu dzieci.

Mała grupa da Państwu przestrzeń by bez przeszkód zadawać pytania i wymieniać się doświadczeniami. W każdym spotkaniu weźmie udział mała ilość uczestników – będą to grupy 8-10 osobowe, idealne, by wymieniać się spostrzeżeniami, a także, by dostać osobistą informację zwrotną od naszego specjalisty.

Obszary, które będziemy poruszać:
– podstawowe zasady życia rodzinnego
– zrozumienie obowiązków w rodzinie i zreflektowania jak to wygląda w moim domu
– jak zadbać o lepszą atmosferę w domu

Przebieg konsultacji będzie uzależniony od tego, co Państwo włożycie w sesję – wszystkie pytania, przykłady i komentarze będą mile widziane!
Na konsultacje można się zapisać jako para rodziców albo indywidualnie.
Wierzymy, że taka forma dialogu i wymieniania doświadczeń pod okiem naszego psychologa – terapeuty będzie pouczająca i rozwijająca dla rodziny.

Jak zastosować filozofię J. Juula w szkole?

Od posłuszeństwa do odpowiedzialności. Czy aby na pewno chcemy, by szkoły były miejscami, w których możemy wzmocnić nasze dzieci i rozwinąć w nich poczucie własnej wartości?

Zapraszamy wszystkich nauczycieli, dyrektorów i pedagogów na wyjątkowy wykład poświęcony idei szkoły. Podczas wykładu prowadzący zapozna Państwa z założeniami współpracy na linii uczeń–nauczyciel opartej na odpowiedzialności i dzieleniu się kompetencjami.

Spotkanie kierujemy do osób zainteresowanych nowym spojrzeniem na relacje w edukacji, niezbędnym do budowy więzi pełnej zrozumienia i opartej na wzajemnym szacunku. Poddamy pod dyskusję ideę posłuszności (posłuszny uczeń, posłuszny nauczyciel), zestawiając ją z sytuacją, gdy obie strony biorą odpowiedzialność za rozwój i budowanie ich wzajemnej relacji. Bez dobrej relacji „nauczyciel-uczeń” trudno zacząć proces edukacyjny – podczas spotkania Dusanka wskaże Państwu kierunki rozwoju tego obszaru.

Jak zastosować filozofię J. Juula w szkole?

8.03.2019, godz. 14:00 - 16:00

Wykład, 59.90 zł/os.

Jesper Juul w domu – wykład dla rodziców

8.03.2019, godz. 17:30 - 20:00

Wykład, 69,50 zł/os.

Jesper Juul w domu – wykład dla rodziców

Rodzice jako para – co rodzice powinni wiedzieć o swoim związku, aby świadomie kształtować zdrową przestrzeń dla siebie i dzieci?

To wykład dla wszystkich rodziców, którzy zmagają się, ale i cieszą się życiem rodzinnym!

Rodzice to ci członkowie rodziny, którzy mają największą moc określenia głównej atmosfery w domu (nie, to nie dzieci o tym  decydują) i to oni kształtują „psychologiczną przestrzeń” dla wszystkich członków.

Ale jakoś zajęci codziennym życiem i wychowywaniem dzieci, bardzo często zapominają o własnej przestrzeni – przestrzeni dla nich dwojga. Zapomnieli jak być parą.

Podczas tego wykładu porozmawiamy o tym, dlaczego związek rodziców jest tak ważny dla dobrego samopoczucia całej rodziny – zarówno dla tych dorosłych, jak i dla dzieci. Porozmawiamy również o tym co się dzieje z dziećmi, gdy nie dbamy o nasze partnerstwo.

 

W dzisiejszych rodzinach, które są bardzo oddane dzieciom i wychowaniu, musimy nauczyć się jak przywrócić skupienie na nas, jako partnerach w związku – bo to nasz związek, jego jakość, jest fundamentem zdrowej rodziny.

 

Na koniec wykładu nadejdzie czas na pytania uczestników i dyskusję na ten temat.

Zapraszamy pary oraz singli 😉

Sobota 9.03.2019

Seminaria inspirujące J.Juula - 6 seminariów do wyboru

Celem danych seminariów jest przybliżenie Państwu filozofii pedagoga Jespera Juula.

W 6 różnych salach równocześnie będą odbywać się inspirujące seminaria:

Seminarium dotyczy obszaru kluczowego dla rozwoju dziecka – poczucia własnej wartości. Zdrowe poczucie własnej wartości daje nam możliwość rozwijania swojego potencjału, adekwatnego wykorzystania własnych zasobów, budowania satysfakcjonujących relacji z ludźmi, funkcjonowania zgodnie ze swoimi wartościami i otwartości na opinie innych. Podczas seminarium dowiecie się Państwo, czy można wspierać w dzieciach ich poczucie własnej wartości, pomimo że nasze własne zostało mocno nadszarpnięte w toku socjalizacji, jak nie przekroczyć granicy pomiędzy konstruktywnym towarzyszeniem dziecku a „rozpuszczaniem” go, jak odróżnić poczucie własnej wartości od pewności siebie, jak formułować komunikaty dostarczające dziecku bezcennych informacji na temat samego siebie, a także co w codziennym życiu może pomóc nam w dbaniu o siebie w omawianym obszarze.

Seminarium jest próbą odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób mądrze towarzyszyć dzieciom, aby być dla nich oparciem, a jednocześnie działać z poszanowaniem ich godności. Opiekując się dziećmi i wychowując je, w ogromnej mierze bazujemy na własnych doświadczeniach w tym obszarze. Opierając się na tym, co nam się podobało, co nam służyło, staramy się powielać te działania i zaniechać tych, które dla nas jako dla dzieci były destrukcyjne. Takie podejście do procesu wychowania, oparte na powielaniu lub negacji, daje nam niewielką szansę na stworzenie w naszych rodzinach lub klasach zupełnie nowej, pożądanej przez nas jakości.

Celem tego seminarium inspirującego jest zobaczyć: dlaczego NIE, i kiedy to NIE służy rodzinie –  rodzicom i dziecku. Przyjrzymy się mechanizmom, które czynią odmowę tak trudną. Zobaczymy różne podejścia rodziców do mówienia NIE i oszukamy sposobu wyrażania TAK i NIE spójnego z naszym systemem wartości i najlepszego dla naszej rodziny.

Celem tego seminarium inspirującego jest zobaczyć co możemy zrobić, by nasze dzieci chciały chodzić do szkoły, by chciały się uczyć – odkrywać świat nauki pełni radości i ciekawości. Przyjrzymy się co je powstrzymuje, co im przeszkadza. Odpowiemy sobie na pytanie, co my dorośli, będący z nimi na co dzień, możemy zrobić by je wesprzeć i uczynić z ich edukacji cudowną przygodę, a także by pomóc im poznawać siebie dla lepszych relacji z sobą i ze światem.

Celem warsztatu jest zobaczyć, co możemy zrobić, by nie tylko wytrzymać z nastolatkiem, ale by uczynić z tego okresu – czas wartościowy dla całej rodziny. Poznamy naszego nastolatka i jego świat i zobaczymy czego i my dorośli w tej relacji potrzebujemy by jak mówi Juul: być sparingpartnerem, który staje w nowej relacji z dzieckiem, relacji – od wychowania do więzi.

We współczesnym świecie jesteśmy bombardowani informacjami dotyczącymi przemocy

– na świecie, w kraju, w naszym mieście czy nawet w szkole naszego dziecka. Wszyscy chcielibyśmy uniknąć takich sytuacji, co często przekłada się na pragnienie uniknięcia kontaktu z wszelkiego rodzaju agresją. Widoczne jest to zwłaszcza w przypadku kobiet, które szczególnie obawiają się agresji, a niejednokrotnie – wszelkich przejawów użycia siły. W naszym społeczeństwie typowe jest, że małe dziecko wychowywane jest głównie przez kobietę, to również kobiety zajmują się nim w przedszkolu, we wczesnych latach szkoły podstawowej, często aż do końca edukacji szkolnej. Jednym z efektów takiego stanu rzeczy jest brak kontaktu z własną siłą, brak możliwości eksploracji świata z wykorzystaniem agresji, która jest główną siłą napędową rozwoju.

O takim właśnie rozumieniu agresji, a także o odróżnieniu jej od złości i od przemocy rozmawiać  będziemy podczas tego seminarium.

Każdy wykład będzie prowadzony przez innego trenera.

Maksymalna ilośc uczestników podczas jednego seminarium – 18 osób.

Seminaria inspirujące J.Juula - 6 seminariów do wyboru

9.03.2019, godz. 9:00 - 14:40

59,90 zł/os. – 1 seminarium

Doradztwo rodzicielskie z Dusanką Kosanovic

9.03.2019, godz. 13:30 - 16:00

120 zł/os.
195 zł/para rodziców

Doradztwo rodzicielskie z Dusanką Kosanovic

Jeśli próbowaliście już wiele rzeczy, ale nadal wychowanie sprawia Wam wiele trudności, to zapraszamy na spotkanie w małej grupie (max 8 os), podczas którego Dusanka odpowie bezpośrednio na Wasze wątpliwości, wyzwania.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z pedagogiem, terapeutą Duszanką Kosanović! Chcemy stworzyć dla Państwa – rodziców wyjątkową przestrzeń do dzielenia się wyzwaniami, trudnościami, jakich doświadczamy na drodze naszej relacji z dzieckiem. Konsultacje rodzicielskie będą miały formę doradztwa dla małej grupy rodziców (3-4 pary) z naszym specjalistą – Duszanką Kosanowić. Taka forma pozwoli w pełni skupić się na Państwa osobistych doświadczeniach i uzyskać rzetelną opinię od naszego eksperta. Podczas danego spotkania Dusanka odpowie na większość, a może wszystkie Państwa troski i wątpliwości.

Jakie zagadnienia z pewnością zostaną poruszone?

  • Jak dzieci reagują na problemy w relacji między rodzicami?
  • Jak samopoczucie rodzica wpływa na zachowanie dziecka?
  • Gdzie są obszary związane z wychowaniem, których najczęściej nie dostrzegamy jako rodzice?

Podczas tego spotkania zapoznamy Państwa z podstawami budowania relacji w rodzinie i rozpoczniemy otwartą dyskusję na tematy interesujących Państwa aspektów życia rodzinnego, skupiając się na wychowywaniu dzieci.

Mała grupa da Państwu przestrzeń by bez przeszkód zadawać pytania i wymieniać się doświadczeniami. W każdym spotkaniu weźmie udział mała ilość uczestników – będą to grupy 8-10 osobowe, idealne, by wymieniać się spostrzeżeniami, a także, by dostać osobistą informację zwrotną od naszego specjalisty.

Obszary, które będziemy poruszać:
– podstawowe zasady życia rodzinnego
– zrozumienie obowiązków w rodzinie i zreflektowania jak to wygląda w moim domu
– jak zadbać o lepszą atmosferę w domu

Przebieg konsultacji będzie uzależniony od tego, co Państwo włożycie w sesję – wszystkie pytania, przykłady i komentarze będą mile widziane!
Na konsultacje można się zapisać jako para rodziców albo indywidualnie.
Wierzymy, że taka forma dialogu i wymieniania doświadczeń pod okiem naszego psychologa – terapeuty będzie pouczająca i rozwijająca dla rodziny.

Center of Thinking © 2015 - 2020
X